2012-03-21

Na szybko

Wisienka w chuście, tak na szybko pokazuję! Tym razem coś dla mnie. Już wyschło, ale zdjęcia z blokowania. Muszę zdecydować o tym, gdzie umieścić guziki i czy zapinać po całości czy nie.
Tak. Dziś pierwszy dzień wiosny a ja skończyłam gruby zimowy sweter...
I have my little Cherry in a baby wrap, so the fast show! This time something for me. It's already dried up, but the photos are from blocking. I have to decide where to put buttons and if I want them on the whole edge or only two or three. 
Yes. It's the first day of spring and I finished warm, wintery sweater...

Aha! Mam do was bardzo ważne pytanie moi drodzy czytelnicy, nie wiem jakiej długości kupić druty skarpetkowe? Wiem, że 20 cm są dla mnie za długie. Mam zamiar robić małe rzeczy, ale i dorosłe skarpetki. Jaka długość polecacie? Nie mam doświadczenia z dzierganiem skarpetek.
Oh! I have a question for you my dear readers! I don't know which dpn's I should buy? I'm not certain about the length. I know that 20 cm are too long for me. I'm going to make toys and small things but also socks. What length do you recommend? I don't have experience with knitting socks.

12 comments :

 1. Lovely sweater! Even if it's warm now, there's always next winter. That's what I tell myself anyway :-)

  I like 6-inch dpns for making socks. They're sometimes harder to find than the 8-inch, but they're very comfortable for me.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks! I hope I'll wear it as a jacket this spring.

   I'm thinking between 6-inch or even shorter. I don't know if 4" are not too short.

   Delete
 2. A ja tak dumam co za "wisienka w chuście", ale zajarzyłam :-) I jak Ci się widzi chustowanie?

  Na skarpetki to kup 15-tki i na żyłce by magic loopem nudy robić. Znaczy się ja bym tak zrobiła :-)

  Guziki tylko u góry. :-) Fajny kolor!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chustuję małą prawie od samego początku. Teraz jak jest większa to się zaczęła rozglądać, rewelacja! Na razie opanowałam "kieszonkę". Dzięki chuście przeżyłyśmy spacery na mrozie. Matka jako piecyk :-)

   A dostępne są jeszcze 10tki i się zastanawiam, czy na nich aby nie szybciej się pomyka.

   Delete
  2. Ja mam 10tki i mnie w dłonie piją od zewnętrznej strony.

   Delete
 3. o podoba mi się sweterek ;) jeszcze się pewnie przyda wiem to z doświadczenia zmarzlaka ;)a o drutach skarpetkowych nic nie wiem bo od roku to się tylko odgrażam że jakieś skarpety popełnię i na tym koniec ;)

  ReplyDelete
 4. I personally like 6 inch (15 cm) for toys. If you go any shorter it gets difficult when you get to the body to try and keep all of the stitches on the needle. I also have 4" (~11cm) that are helpful when knitting the arms and legs.

  ReplyDelete
 5. sweter na pewno się przyda wiosną też bywa chłodno a wygląda świetnie więc należy prezentować :))
  co do skarpet to robię ich dużo i mam też spory zestaw drutów, niestety jestem uzależniona od dziewiarskich.
  Mam prawie wszystkie długości i gro rozmiarów tzn.: 20cm, 15cm i 10cm (10 cm są najmniej wygodne ale przy drobnych rzeczach zdają egzamin) muszę przyznać że, po prostu dopasowuję do wełny.
  Jedyne, które uważam za prawie uniwersalne to 15 cm w rozmiarze 2,25 - ale to bardzo indywidualne podejście

  ReplyDelete
 6. Sweterek jest śliczny i na pewno teraz się przyda, niby wiosna ale tak na prawdę trzeba jeszcze coś ciepłego na grzbiet wrzucić :)) Co do drutów do skarpet niestety nie pomogę co prawda leżą (obok mnie nawet), ale mają chyba 20cm, poza tym ja najczęściej dziergam czapki lub inne a nie skarpety właśnie

  ReplyDelete
 7. Ja nie mam jako takiego doświadczenia, więc nie poradzę, ale nijak nie lubię takich drutów, bo mi się w ręce wpijają - chociaż miałam okazję tylko "potrenować", może źle trzymałam, ogólnie wolę na żyłce. Przy takiej długości po całości guziki to mordęga ;)) w zapinaniu oczywiście ;)

  ReplyDelete
 8. I wouldn't go any shorter than 6" even for socks they can sometimes be too short if you are making a large size.

  ReplyDelete
 9. Będzie jak znalazła na następny okres zimowy - piękny.

  ReplyDelete