2011-10-14

Co można zrobić z 2 motków merino


What you can do with 2 hanks of merino

Nawet z mniejszej ilości, bo na zrobienie tego cacuszka zużyłam tylko 60g czerwoniutkiej, mięciutkiej wełny. Wreszcie znalazłam na nią projekt idealny. Już za chwilę, już za momencik Elena Nodel opublikuje nowy wzór! A mianowicie Summer Days!
Even with less yarn you can make something so cute! I used only 60g of red, soft merino. Finally I've found the perfect pattern for it. Just a moment for publication of Elena Nodel's new pattern – Summer Days!

Jak zabierałam się za robienie bolerka, nie wiedziałam jeszcze czy się przyda...I okazało się, że tak! Mała Zuzanka w końcu się ujawniła! A do momentu aż się zobaczymy zostało naprawdę niewiele ponad miesiąc.
When I was starting to knit this beauty I wasn't sure if I'll have an opportunity to use it...but I will! Little Suzy revealed herself finally! And it's a little over a month until we see each other.

Do trzech razy sztuka. Zaczęło się tajemniczo. Najpierw planowałam zrobić Maile- uroczy w wykonaniu Fiubzdziu. Jednak wybrana włóczka była za gruba. Potem szykowałam się na Whirlig shrug- nawet nie zaczęłam. Dopiero z trzeciego wzoru jestem w pełni zadowolona.
Napisany przejrzyście, logicznie, z użyciem niewypróbowanej przeze mnie wcześniej metody ciągłej wrabiania rękawów opracowanej przez Susie Meyers, zaowocował wyjątkowo uroczym wdziankiem. I jeszcze guziczki z masy perłowej...
It started mysterious...I was planning to knit Maile-, but the yarn was to thick, then Whirlig shrug was on my list. I didn't even cast on for it. Then the third was Summer Days and I'm so happy with the result! And I love mother of pearl buttons...
The pattern is clearly and logically written with using of contiguous method developed by Susie Myers. I didn't knit with it before. 
Do kompletu z pozostałego motka zamierzam zrobić czapkę. Jeszcze nie wybrałam wzoru. Obecnie jestem bardzo zajęta, oprócz masy przygotowań, zaangażowałam się mocno w kilka projektów robótkowych.
I'm planning to knit a hat with the rest of red yarn but I haven't chose a pattern yet. I'm very busy right now with mass of preparations and I get involved in some knitting projects.

Dziewczyny, dziękuję za słowa uznania dla sweterka w paski! Ot taki prosty, powstały z resztek. Wykończenie naprawdę robi dużo.
Girls, thank you for compliments! That's just a simple, striped baby sweater but the finishing can make miracles!

Paula – thank you! Your tutorial is very helpful. I was looking for something to show the idea of making such border.

edit 2012-01-04

10 comments :

 1. śliczne bolerko, a skoro maleństwo to Zuzanka... będziesz miała co dziergać przez najbliższe lata! gratulacje! :))))

  ReplyDelete
 2. Śliczne wyszło. Dla mamusi do kompletu drugie trzeba dziergnąć :)

  ReplyDelete
 3. bolerko rzeczywiście przepiękne! bardzo mi się podoba i kolor też super wybrałaś ;) gratuluję Zuzance Mamy !!! Mamie Zuzanki też ;)

  ReplyDelete
 4. Ja wiedziałam, że z tych motków powstanie coś wyjątkowego :)

  ReplyDelete
 5. A to niespodzianka :)))
  Zuzanka? Ślicznie, po prostu cudnie :)

  ReplyDelete
 6. slicznie wyszlo to bolerko w czerwieni!

  ReplyDelete
 7. No gratulacje z dwóch motków wyszło piekne cudo, pozdrawiam i zapraszam po odbór wyróżnienia u mnie na blogu Pstro

  ReplyDelete
 8. So, so cute! She is going to be one stylish baby :-)

  ReplyDelete