2012-04-26

3KCBWDAY4- A Knitter For All Seasons


Na półkuli północnej wiosnę czuć w powietrzu, a mieszkańcy na południowej przygotowują się na nadejście zimy. Osoby dziergające zauważają, jak ich praca zmienia się wraz ze zmianą garderoby. Dzisiejszy temat dotyczy sezonowości w wyborze robótek. Czy dziergamy z ciepłych wełen przez cały rok przygotowując się na mroźne dni, czy może angażujemy swój czas w tworzenie akcesoriów domowych bądź dziergamy delikatne koronki? Czy lokalny klimat wpływa na moje robótkowanie?”

As spring is in the air in the northern hemisphere and those in the southern hemisphere start setting their sights for the arrival of winter, a lot of crocheters and knitters find that their crafting changes along with their wardrobe. Have a look through your finished projects and explain the seasonality of your craft to your readers. Do you make warm woollens the whole year through in preparation for the colder months, or do you live somewhere that never feels the chill and so invest your time in beautiful homewares and delicate lace items. How does your local seasonal weather affect your craft?”

Zdecydowanie, jak poczuję wiosnę, to mam ochotę rzucić w kąt wszystkie grubsze wełny i chwytam kolorowe bawełny. Tak będzie i w tym roku. Jak wiecie, dzieję obecnie szmaragdowy kardigan. Czy może być coś bardziej wiosennego niż włóczka będąca mieszanką bawełny i bambusa?

When I feel spring I definitely hide some thicker wool and grab nice, colorful cotton yarns. This year will be the same. As you know I'm knitting an emerald cardigan. Is there something more springy than cotton-bamboo yarn?

Otóż może być coś bardziej wiosennego! Bawełniane sukienki dla malutkiej dziewczynki!
Na pierwszy ogień idzie Green Apple, wzór autorstwa Moniki Sirny. Tunikę zrobię z błękitnej, lekko turkusowej mieszanki bawełny akrylu, o takiej:
It can be something more springy! Cotton dresses for baby girl! For the first one I chose Green Apple by Monika Sirna. I'm knitting it with light blue almost turquise cotton- acrylic blend, this one:

Jako następną wybrałam darmowy wzór Eleny- Maxi Top/ Dress. Ostatnio Elena dodała niemowlęcą rozmiarówkę! Hurra! Do tego projektu użyję papuziej bawełny Alize Bahar.
The second will be Maxi Top/Dress by Elena Nodel- it's a free pattern. Elena recently added baby sizes! Hooray! For this project I'll use this multicolored Alize Bahar cotton:


I jako następna, również darmowy wzór na Ravelry- Oriental Lily autorstwa Georgie Hallam. Tu jeszcze nie podjęłam decyzji co do włóczki, zobaczę ile motków zostanie mi po dwóch kardiganach, które mam obecnie na drutach.
And the third one will be Oriental Lily by Georgie Hallam. I didn't decide what yarn to choose because I'm waiting till I finish my two spring cardigans. Maybe I'll use spare skeins of yarn from them to knit this dress?

Wzory, które wymieniłam na Ravelry/ Patterns available on Ravelry:
Oriental Lily

edit: grammar

9 comments :

 1. O kurcze jakie plany !!!! już czekam,
  a powiedz jak radzisz sobie z bawełną i bambusem, mnie te włókna rozciągają się w dzianinie, po zrobieniu i wypraniu mam ciuch o kilka rozmiarów większy. Na razie nie poddałam się jeszcze, kupiłam zestaw i zamierzam wyprać włóczkę przed dzierganiem, czy to powinno pomóc??
  pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zawsze robię próbkę, potem piorę ją tak, jakbym prała gotową dzianinę. Ponadto przędza rozciąga się pod swoim ciężarem w trakcie noszenia. Próbkę można obciążyć klamerkami, powiesić na parę dni i wtedy zmierzyć.
   W szmaragdowym kardiganie dla bezpieczeństwa wzięłam druty 3.5, a nie 4, które również dałyby mi odpowiednią ilość oczek. Powinno być dobrze. Najważniejsze, to żeby dobrać odpowiedni model, taki który ma być"lejący".

   Delete
  2. :) to że pod ciężarem się rozciąga to zazwyczaj biore a to poprawkę, ale mi się bluzeczka rozciągnęła kilka rozmiarów to już się zdziwiłam
   Dziękuję za pomoc
   pozdrawiam :)

   Delete
 2. Wow, no niezłe plany, gdybym rozumiała opisy, to chętnie bym się skusiła na dwie ostatnie pozycje ;)

  ReplyDelete
 3. I love the last color way you show on the post

  ReplyDelete
 4. You have such wonderful taste in colors and yarns. I especially love the color of the emerald cardigan.

  ReplyDelete
 5. the multicoloured yarn would be perfect for the Oriental Lily

  ReplyDelete
 6. Ja chyba zaczynam dziergać odwrotnie do pory roku, żeby nadążyć :)
  Co do bawełny lub bawełnianych mieszanek, to najlepiej wziąć druty cieńsze niż podane na metce i przerabiać dzianinę dość ścisło.

  ReplyDelete
 7. O ślicznie dziękuję za pomysł z próbka bawełny. Strasznie się zawsze bałam bawełny bo mi się dziadostwo rozciągało. Teraz tak bede robić, może to zapobiegnie własnie takim przykrym niespodziankom.

  A co do planów to mam je bardzo podobne, tylko w wiekszych rozmiarach bo i moje dziewuchy większe :)
  Pozdrawiam serdecznie

  ReplyDelete