2011-03-11

FO: Echo Flower shawl

Szal został dziś dostarczony. Jak obiecałam, pokazuję zdjęcia całości. Zrobiony z 120 g włóczki Merinos Fine Ispe. Przydał się ten dodatkowy motek, oj przydał!
Shawl was delivered today. Here are the pictures of finished shawl as I promised. Knitted with 120g of Merinos Fine by Ispe. Indeed, I needed this extra skein of wool!
 Chusta schła w nocy. Obudziłam się nagle i patrzę, a jej nie ma! Gdzie jest chusta? No przecież leżała, na kilku ręcznikach, rozciągnięta przy łóżku przy pomocy szpilek, zastawiona fotelem. I jej tam nie ma! Ale był on...mój prawie 40kg piesio. Zwinięty w kłębuszek. Chusta zwinięta pod nim, za pomocą łapek i pazurków. Szpilki też tam były.
Na szczęście, pies cały i chusta cała. Zdążyła wyschnąć i się wyprostować. Miłego oglądania!
Shawl was blocking in the night. I woke up suddenly and I don't see the shawl! Where is it? It was lying on few towels on the floor near my bed, blocked with pins and I putted an armchair near to secure it. There's no shawl there! But there he was...my almost 40 kg “little dog”. He was like a sleeping puppy, looking like a bean. Under the dog was a shawl and it was rolled like a bean with the help of paws and claws. There were a pins, also.
Hopefully dog and shawl are safe and sound.
Enjoy the pictures!
Właśnie Marek Niedźwiedzki na antenie oświadczył, że robił na drutach na zajęciach praktyczno- technicznych, no proszę! Słucham czasem listy na Trójce.

Basiu, dziękuję serdecznie za przepis, na pewno spróbuję!
Zulko, też bardzo się cieszę ze spotkania :-)
Two Cables and a Frapp – Shawl wasn't easy for me because it was my second one. But I really encourage you to try something trickier. It's really worth it! I'm proud that I made it.
Del – My Mom is happy now and that's all I need! Thank you!
Kankanko- witaj i dzięki!

A na koniec przedstawiam wam Kapary! And for the end I present you The Capers!

14 comments :

 1. it's so beautiful!! great job.

  ReplyDelete
 2. Chusta jest przepiękna! Ja jestem zbyt niecierpliwa do takich misternych ażurów.

  ReplyDelete
 3. Piękna chusta! ja nie mogę tego wzoru rozgryźć ;-)

  ReplyDelete
 4. Your echo is beautiful ! That's so cute that your puppy claimed the shawl for his own little blanket. Thank you so much for the encouragement. I think I will try a more challenging shawl next project. - I love your blog and am adding it to my blogroll.

  ReplyDelete
 5. How beautiful! You did such an outstanding job with it!

  And, please don't feel you have to catch up to comment at my blog or feel bad if you miss a post! No, I didn't want anyone to feel that way at all. We all have to do what works with our schedule and I understand people are busy. I try to post twice a week but not everyone does and I understand. Not everyone can respond all the time and I'm okay with that. :-)

  ReplyDelete
 6. w ramach rozpoczynania i porzucania czynności - mam ten Twój wpis otwarty od rana celem napisania komentarza. Otworzyłam, poszłam na dwór, poszłam szyć, poszłam oddać się rozmaitym czynnościom domowym... i wreszcie po wieczorze z filmem o kołowrotkiem dobiłam do mety. Szal obłędny, określenie kaparowe pasuje jak ulał :) Zestawienie całości - kaparów i zwiewności wygląda tak, jak lubię najbardziej :)))

  ReplyDelete
 7. Piękny wyszedł, też mi się taki marzy ale w kolorze wcru. Kiedyś się za to zabiorę ;)

  ReplyDelete
 8. Your shawl turned out absolutely beautiful!

  ReplyDelete
 9. Ja wiem, że się powtarzam, ale nic to - chusta cudna jest!

  ReplyDelete
 10. Może to głupio zabrzmi, ale zdjęcie chusty na tle nieba skojarzyło mi się z widokiem wielkiej płaszczki szybującej przez wodę... Śliczna chusta, naprawdę.

  ReplyDelete
 11. piękna chusta! jak dobrze, że psina nie zniszczyła takiej misternej roboty :)

  ReplyDelete
 12. Tak jak myślałam chusta jest cudna, bo dla mnie to chusta, Twoj mąż miał rację :) Chusty to trójkąty i kwadraty a szale to prostokąty :)

  ReplyDelete
 13. O matko! Też słucham Trójki. Tyle, że zawsze, a tego akurat nie słyszałam. Mam nadzieję, że docierają do Ciebie komentarze na maila i przy okazji chciałam zapytać czy Binding off 2012 można sobie zorganizować na własną rękę??
  Pozdrawiam.

  ReplyDelete