2012-02-08

Takie kwiatki

WIP: Frozen Fruits

Niewiele brakuje do skończenia robótki z farbowanej przeze mnie wełny, którą niedawno pokazałam ( tutaj ). Teraz jestem na etapie podszywania plisy na okretkę- tak rozumiem angielski termin "whipstitch". Całość na razie dyskusyjna, nie wiem czy będę w pełni zadowolona, prułam już parę razy...

I'm about finishing cute little project from the yarn I dyed some time ago ( showed here ). I'm sewing the picot hem with whipstitch. I'm not sure if I will like the finished item. I ripped it couple of times...


15 comments :

 1. So pretty! I love the picot edge.

  ReplyDelete
 2. no ciekawa jestem bardzo tego projektu!!! tez ostatnio robiłam plisę w otulaczu mężowskim ale dla ułatwienia mocowałam ją szydełkiem - to co widać na zdjeciu bardzo fajnie wyszło, szybko pokazuj całość ;))))

  ReplyDelete
  Replies
  1. o! szydełkiem jeszcze nie próbowałam, ale już mam uwagi do użytego przeze mnie sposobu, którymi nie omieszkam się podzielić :-)

   Delete
 3. Ja też czekam na całość. Ciekawe kolory.

  ReplyDelete
 4. Hope you like it when it is all finished. The Picot edge looks great.

  ReplyDelete
 5. Chyba domyślam się, dla kogo dziergasz z tych kolorowych wełenek :)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie!!!!Fotka mi się podoba!!!!:)

  ReplyDelete
 7. Ostatnio też podszywałam plisę i znalazłam sposób, żeby leżała ładnie, nie była "skośna". policzyłam ile rzędów zrobiłam przed "zagięciem", potem taką samą liczbę odznaczyłam po zagięciu i wciągnęłam kontrastową nitkę i podszywam do tego miejsca.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rzędy i owszem zliczone jak trzeba, problem jest innej natury ;-) Nie jestem pewna czy podoba mi się całość, ale pomysł z kontrastową nitką jest świetny!

   Delete
 8. Wygląda bardzo tajemniczo i ładnie... Pewnie niebawem zobaczymy w całej okazałości.

  ReplyDelete
 9. Nie jest to łatwa sprawa więc trzymam kciuki byś była ostatecznie zadowolona

  ReplyDelete
 10. I like the picot hem, it looks cute! whip stitch is awesome. it goes pretty quickly.

  ReplyDelete
 11. A jak uzyskać tą hmm... falbankę? czy jak to nazwać. Z każdego oczka robić dwa? czy jak to tam? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Robótka jest dziergana od góry, tak więc, żeby uzyskać takie zakończenie należy *przerobić razem 2 oczka na lewo, narzucić* i tak cały rządek, potem znowu ściegiem gładkim. Powstanie łatwo składający się brzeg właśnie z takimi ząbkami.

   Delete