2011-08-23

Pasikonik


Grasshopper
 Zawsze, ale to zawsze mam problem z dobraniem guzików. Z tego powodu przesunęłam premierę sweterka Grasshopper. No bo żeby tak prezentować bez guzików, no nie wiem...Pierwszy raz testowałam wzór, za co bardzo Ci dziękuję Lete! Wzór można nabyć tutaj.
I always have problems with finding right buttons for my FO's. That's why I postponed the premiere of Grasshopper cardigan. Showing a FO without buttons don't seem right to me. It was my first test knit- thank you very much Lete! You can buy a pattern here.

Mały sweterek wykonałam z Alize Cotton Gold (bo zbieram doświadczenia w pracy z mieszankami z bawełny), zużyłam ponad 1,5 motka, czyli 155g. Cotton Gold jest mięciutka, wydajna, daje matowy efekt. Zmiana zabarwienia włóczki w trakcie dziania, sprawia, że robienie takiego raglanu staje się bardziej interesujące. Rozmiar- najmniejszy, czyli dla roczniaka z małym zapasem.
The little cardigan was knitted from Alize Cotton Gold (I gather experience with cotton blend yarns). I've used more than 1,5 of hank- 155 grams. Cotton Gold is very soft, very efficient and gives a matte effect. Color changing while knitting with it makes the knitting of this type of sweater is more exciting. I've knitted the smallest size 1T.
Robiłam go na drutach 2,5mm by osiągnąć wymaganą próbkę. Co ciekawe, robiąc próbki, odkryłam, że używając metalowych drutów robię ciaśniej i jak się zakosztuje przyjemności pracy z KP, to przerzucenie się na „olskulowe” druty na żyłce powoduje lekką traumę. Zamówiłam druty w interesującym mnie rozmiarze, ale do tego czasu skończyłam sweterek. Pomogło prostowanie żyłki wrzątkiem, jednak co się nawściekałam to moje.
Wzór jest prosty do zapamiętania i nie trzeba do niego wielkiej koncentracji, co w moim obecnym stanie uważam za zbawienne.
I was using 2,5 mm needles to achieve a needed gauge. I've knitted many swatches to make this cardi and I have interesting conclusions. When I knit with metal needles I'm knitting more tightly than with wood or bamboo ones. After I used to knit with KP, changing needles for the „old-school circulars” is quite painful. Straightening cord with boiling water helped, but these circulars pissed me off! I ordered new ones but when I received them, my sweet little sweater was finished.
The pattern is easy to remember and you don't need to concentrate on this too much. I can tell you – it's quite an advantage for me in my state of mind now.
Mężu, dzięki za pomoc w doborze guzików!
Do wykończenia plisy guzkowej użyłam błękitnej wstążeczki. Ustabilizowała krawędź chroniąc dzianinę przed wyciąganiem w miejscach guzików, ponadto ułatwiła znacząco ich przyszycie. Alize Cotton Gold dość łatwo się rozszczepia i dzięki temu mogłam użyć odpowiedniej nitki do przyszycia guzika w jego docelowym miejsca na sweterku.
My dear Husband- thank you with choosing right buttons!
I used a blue ribbon to finish the button band. It stabilize the edge preventing the buttons from pulling the fabric and making sewing buttons easy. Alize Gold Cotton splits fairly easily and so I could use the right color of thread to sew a button to its final destination on the sweater.
 
Na czas testowania porzuciłam inne robótki, za to mam masę pomysłów na następne. Żeby ukończyć kardigan z poprzedniego postu muszę przebrnąć przez nudne, nawet bardzo nudne płaszczyzny dżerseju i rękawy, bo najciekawszą część, czyli karczek z modelowaniem i marszczenia już mam. Zdecydowanie potrzebuję odmiany po sweterkach robionych od góry.
When I was testing the pattern I didn't knit anything else. But now I have many ideas! I need to finish my cardigan from past post. To do this I have to knit a lot of Stst, which is so boring! The most interesting part is ready- yoke with adjustments. I need a change after making raglan cardigans from top down.

Fanaberio zbilansowane posiłki sa najlepsze!
Hada- dziękuję :-)

11 comments :

 1. Śliczny !!!!Super wyszedł !!!Mąż świetnie podobierał guziki!!!!Uwielbiam włóczki Alize :)

  ReplyDelete
 2. Piękny sweterek, muszę wypróbować i ja tę włóczkę, dziergałam już z alize bawełny 100% i muszę powiedzieć że po pierwszym praniu się rozciągnął, to samo bambus 100%- teraz zamierzam prać roślinne włókna przed dzierganiem- ciekawa jestem co z tego wyjdzie. No i muszę wypróbować tę mieszankę, może dodatek akrylu zabezpiecza dzianinę przed zmianą rozmiaru Pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Baaaardzo gustowny. CZyżby szykowała się na świat dziewczynka? (taki wniosek kolorystyczny)

  ReplyDelete
 4. Oj, ja też tu dziewczynkę przewiduję :-)

  Jeszcze raz ogromnie dziękuję za pomoc :-)

  ReplyDelete
 5. Ale faaajny:)Świetne kolorki!

  ReplyDelete
 6. piękny sweterek!baaardzo chcę się nauczyć tej sztuki i podziwiam!:)

  ReplyDelete
 7. Śliczności!
  Przeciez to chłopak będzie, widzę tu jeansy jak nic :)

  ReplyDelete
 8. Piękne kolory. Uroczy sweterek. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 9. śliczne kolorki i fajny pomysl z ta tasiemką:))pozdrawiam

  ReplyDelete
 10. Kapitalny wzorek, na pierwszy rzut oka nie zauważyła dopiero po chwili zaczął do mnie mrugac oczkiem. Kolory przecudne.
  Dużo dobrego samopoczucia życzę

  ReplyDelete