2011-03-28

Dzień pierwszy: Opowieść o dwóch włóczkach.

Day One:A Tale of Two Yarns.

Dziś rozpoczął się „Drugi doroczny tydzień blogowania o drutach i szydełku”. Mam nadzieję, że zmobilizuje mnie to do częstszego publikowania postów. W tym poście przedstawię dwie włóczki. Pierwsza to ta , której używam obecnie i jestem z niej zadowolona. Druga nie spisała się przy wybranym przeze mnie wzorze.
Today starts the 2nd annual knitting and crochet week blog. I hope this will help me with posting more often.In this post I will write about two yarns. The first is the one I'm using currently and I'm pleased to work with. The second one didn't work with the pattern I chose for it.
Extra Merino Big firmy Schachenmayr nomotta to włóczka składająca się z kilku nitek 100% merino. Jej dużą zaleta jest możliwość prania jej w pralce. Póki co sprawdziłam na próbce, używając programu do delikatnych tkanin i nie zauważyłam żadnych zmian w stosunku do stanu przed wypraniem. Bardzo podoba mi się jej grubość- 50g to 80m. Oczka powstające z Merino Big trzymają kształt, a wzory są bardzo plastyczne. Sama włóczka co prawda potrafi rozszczepiać się nieco w robocie, ale nie przeszkadza mi to. Kolor, który wybrałam to beż, ale taki bardzo chłodny odcień, owsiany można by rzec. Uważam, że w polskich sklepach internetowych brakuje włóczek typu bulky i super bulky w rozsądnych cenach, za to królują cienizny. Może dlatego, że włoczki typu lace są bardziej ekonomiczne?
Extra Merino Big by Schachenmayr nomotta is a plied 100% merino wool yarn and it can be wash in washing machine. I find this fact a big advantage of Merino Big. I checked a swatch. It didn’t change after washing in delicate program. I like the weight of Merino Big- it's 80m in 50g. The yarn has a good stitch definition and its very accurate for cables. It's plied so splits sometimes but it don't bother me. The color I chose is a cool shade of beige, an oatmeal you can say. I think there is lack of bulky and super bulky yarns in Polish shops in reasonable prices. Maybe because lace weight is more economic?
Z włóczki Araucania Ruca (100 g to 240m, 100% trzciny cukrowej) zrobiłam bolerko- Hew, o którym pisałam tutaj. Niestety do tego projektu wybór okazał się chybiony. Ruca ma to do siebie, że jest bardzo lejąca. Taki mały sweterek powinien lepiej trzymać kształt. Zamierzam przerobić go na szal, mam już wypatrzony wzór, mimo to nie lubię pruć rzeczy i pewnie to odłożę. Szal wyeksponuje kolor i miękkość włóczki, powinien pięknie drapować się na sylwetce.
I knitted from Araucania Ruca (100g is 240m, 100% sugar cane) a bolero- Hew, I wrote about it here. It was an unfortunate choice for this pattern. Ruca is very drapey and a little sweater like Hew needs more elasticity to keep shape. I'm going to rip it and knit a shawl. I've already chose a pattern but still I'm don't like ripping things, so I'll do it later. I think a shawl will show the drapeness of yarn and its lovely colors in a better way.

Ostatnio naprawdę dużo się u mnie dzieje, w związku z tym mniej dziergam. Dlatego obawiam się, że potrzymam Was jeszcze w niepewności, jeśli chodzi o „energetyczny koral”. Możecie zgadywać dalej...Nie są to mitenki ani komin.
There are many things going in my life recently, so I have less time to knit. Therefore I'm afraid that I will keep a secret of “energetic red” a little longer. You may guessing more...It's not a cowl or mittens.

Anulinko- bardzo mi miło! Rozgość się!

Jest mi niezmiernie miło, że przybywa obserwatorów! To sygnał dla mnie, że podoba Wam się co pokazuję, i że warto wkładać w niego serce i pracę. Tymczasem, do jutra!
I'm very pleased that there are more and more followers! It's a signal for me that you like what I show you here and its worth all heart and work I put into it. See you tomorrow!

9 comments :

 1. I love that blue with the oatmeal yarn? It's so pretty.

  ReplyDelete
 2. Podoba się, podoba, nawet jak się nie komentuje,tylko podczytuje :)

  ReplyDelete
 3. That blue/oatmeal yarn is beautiful!

  And I love machine-washable yarn, too, so I'd love that Big Merino.

  Great choices.

  ReplyDelete
 4. The Arucania yarn is so pretty, and I love anything wool. Machine washable, too? Who could complain!

  ReplyDelete
 5. Ucieszyłaś mnie i zmartwiłaś. Ucieszyłaś, bo kupiłam sobie niedawno bawełnę z tego Sachen...coś tam, czyli dobrze wybrałam, skoro Twoja wełenka się sprawdza. A zmartwiłaś bolerkiem, że pruć zamierzasz, a ono - jak pamiatasz - bardzo mi się spodobało. Coż, taka to bywa z włóczkami...

  ReplyDelete
 6. Piękne włóczki ,naprawdę urocze.Wiosna idzie to i wiecej innych zajęć

  ReplyDelete
 7. Lubie wloczki Araucania, ale musze przyznac, ze Ruca mnie rowniez zawiodla. Kupilam ja prze internet, wiec nie mialam mozliwosci pomacania. Kolory rowniez wygladaly nieco inaczej na zdjeciu, niz w rzeczywistosci. Wloczka na razie lezy i czeka, az cos dla niej wymysle...

  ReplyDelete
 8. Bardzo dziękuję:) Będę zaglądać, bo tu naprawdę jest bardzo przyjemnie:) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 9. oczywiście, że warto dziergać, chciałabym nawet żebyś częściej publikowała swoje prace bo są przepiękne,
  Pozdrawiam
  Aniela

  ReplyDelete