2010-01-31

Marengo Cardigan

Mróz zelżał, pojawiło się słońce, postanowiłam uwiecznić ukończone mniej więcej miesiąc temu dzieło. Wzór z Dropsa, wełna 100%. Ten całkiem krótki, ale całkiem ciepły sweter ratował mnie przy -20. Trochę podgryza, ale pokochałam go od pierwszego noszenia. Było trochę zabawy z rękawami, musiałam je skrócić, jak również kołnierz jest bardziej proporcjonalny niż we wzorze. Rozmiar S na szerokość, ale M na długość. Po zrobieniu takiego cuda, muszę powiedzieć, że nie przepadam za robieniem swetra w jednym kawałku, od rękawa, do rękawa, ale warto było spróbować.

The weather was better today, so I decided to take pictures of my finished about month ago sweater. Pattern is from Drops, 100% wool. This quite short but very warm cardigan helped me to survive frost outside. It's quite itchy but I loved it since I wore it first time. I had some problems with sleeves, they're too long so I had to shorten them. I knitted size S for width and M for length. After I did I must say that I don't like this construction of a sweater- from cuff to cuff in one piece. Though it was worth to try.103-14 Short jacket and skirt with cables, knitted from side to side with 2 threads ”Alpaca”

5 comments :

 1. Sweter jest piękny ! ;) Wyglądasz w nim kapitalnie ! :)

  Przemek :) -
  www.Szydelko-i-Druty.bloog.pl

  ReplyDelete
 2. Podobno znowu idą duże mrozy... Bardzo fajny ten fason, tak "cebulkowy", można go ładnie pozestawiać z różnymi elementami garderoby żeby w nerki nie wiało. I podoba mi się, że jest dwukolorowy. ~^^~

  ReplyDelete
 3. Rzeczywiście wygląda na taki, co dobrze grzeje. :)

  ReplyDelete
 4. Dziękuję za komplementy! faktycznie, sprawdza się w ubieraniu na cebulkę. Grzeje tak, że w domu od razu go ściągam!

  ReplyDelete
 5. Fajny sweterek! i bardzo Ci w nim do twarzy! :)
  PS a pod jakim nickiem jesteś na ravery?

  ReplyDelete