2012-01-01

FO: Grown up Girl


Nareszcie miałam okazję obfotografować najnowszy sweter, czy raczej dać się obfotografować. Kardigan w kolorze wina powstał jako rezultat testowania wzoru dla mojej ulubionej, argentyńskiej projektantki – Joji Locatelli! To trzecia rzecz według jej projektu, którą zrobiłam. A gdzie druga? Tutaj. O pierwszej wkrótce.
Finally I had an opportunity to take pictures of my new cardigan or to be photographed to be precised. This wine -colored sweater is a result of test-knitting for my favorite designer- Joji Locatelli! It's the third thing I knit according to her pattern. And where's the second? Here. I'll write soon about the first one.
Trochę danych technicznych:
Wzór- Grown up Girl, do kupienia tu.
Potrzebne umiejętności- czytanie schematów warkoczy, rzędy skrócone.
Włóczka (jak na razie moja ulubiona)- Riana Gedifry, 8 motków dla rozmiaru 34/36.
Druty 3mm.
Some technical details:
Pattern- Grown up Girl, here on Ravelry.
Things you should know- reading cable-charts, short rows.
Yarn ( as far my favorite )- Riana by Gedifra, 8 skeins for 34/36 size.
Needles- 3,5 mm.

Sam sweterek robi się bardzo przyjemnie i stosunkowo szybko. Zapewne wykończyłabym go nieco wcześniej, jednak obecnie moje dni zyskały nowy rytm, czasem trochę chaotyczny. Malutka panna A. jest na pierwszym planie! Także, moje drogie oczekujące czytelniczki- dziergajcie do oporu! Potem jest bardzo ciężko znaleźć na to czas.
This cardigan was very nice and fairly quick to knit I must admit. I would finished it earlier probably but these days have a new rhythm. This rhythm is sometimes chaotic but little Miss A. is on the first place! My dear expecting reader's- knit as much as you can! There is so little time to knit after you give birth to your sweet bundle of joy.

Plusem, jak to u Joji, jest konstrukcja swetra. Tym razem robiony od dołu, z ciekawym marszczeniem, rękawami wrabianymi od góry, na okrągło i fantastycznym, szalowym kołnierzem. Do tego kobiece detale- na plecach, kieszonkach i mankietach. Dla chętnych pasek, który nigdy się nie zgubi.
The advantage of this pattern - as always in Joji's work - is the construction of garment. This time the sweater I knitted from bottom-up with nice pleats, sleeves knitted from top-down in the round, fantastic shawl-collar. In addition very feminine details on the back, pockets ans cuffs. For volunteers belt that will never be lost.
Jestem bardzo zadowolona z tego jak dzianina się układa, nic nie zmieniałam z wyjątkiem zrobienia krótszych rękawów. Nie lubię jak za bardzo nachodzą mi na dłonie. Skrócenie ich to bardzo prosty zabieg biorąc pod uwagę, że można je mierzyć w trakcie robienia.
I'm very happy with this project and I didn’t change anything besides length of sleeves. It's very easy to adjust it beacuse it can be fitted while knitting.

Uprzedzam komentarze- kolor wózka i sweterka zostały wybrane niezależnie.
I warned comments - color of the trolley and the sweater were selected independently.

Wzór Grown Up Girl powstał jako dorosła wersja dziewczęcego wdzianka- Girly. A mi nie pozostaje nic innego jak zrobić teraz wersję dla córeczki.
Grown up Girl pattern was designed as an adult version of child's Girly cardigan. And to me there's nothing else to knit but this version for my baby girl.

A. i ja serdecznie dziękujemy za życzenia! Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
Miss A. and I are thanking you for your kind wishes! Happy New Year everyone!


edit 2012-01-03

15 comments :

 1. Ha ha, I wondered how your cardigan matched the baby trolley so well! The sweater is gorgeous, and I agree, knit as much as you can before baby comes.

  ReplyDelete
 2. Boski! Ja już czuję oddech małej na plecach i dziergam jak szalona by czasu nie tracić, a planów mam tyyyyyyle...
  Pamiętam jak my kupowaliśmy Xlandera, to się napalałam na nowe modele, do mnie akurat bardzo przemawiał ten zielony, ale i tak stanęło na tym z 2010 roku ( o ile dobrze pamiętam).

  ReplyDelete
 3. Piękny sweter, wspaniałe wykonanie. Zdrowia i szczęścia dla córeczki.

  ReplyDelete
 4. piękny sweterek w pięknym kolorze,
  a drobnej brunetce jest w nim niezwykle twarzowo :D - pozdrawiam Noworocznie

  ReplyDelete
 5. Śliczny sweterek, ślicznie wyglądasz

  ReplyDelete
 6. cudny sweterek! :)
  najlepszego w Nowym Roku!

  ReplyDelete
 7. Śliczny sweterek i niesamowicie kobiecy!
  Tchnęłaś we mnie bardzo dużo pozytywnej energii - PO PORODZIE JEDNAK ZOSTAJE TROSZKĘ CZASU NA DZIERGANIE!!!!
  Bo ja nadal jeszcze w dwupaku:)

  ReplyDelete
 8. Kochana, ja przeoczyłam fakt Narodzin... Wielkie uściski dla Was obu - dzielnych Kobiet, które podźwignęły trud powstawania Życia :) Sweter śliczny, w dodatku w ogóle w nim nie widać, że urodziłaś niedawno :) (chyba, że w ogóle po Tobie nie widać :)

  ReplyDelete
 9. No i uprzedziłaś mój komentarz kolorystyczny ;)
  Bardzo fajny sweter wyszedł.
  Dużo szczęscia w Nowym Roku

  ReplyDelete
 10. Świetny sweter. Ślicznie w nim wyglądasz. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Ciebie i dla córeczki :)

  ReplyDelete
 11. Rewelacyjny wzór! Bardzo mnie urzekł!

  ReplyDelete
 12. Pięknie wyszedł Ci ten sweterek, bardzo dziewczęcy projekt, poza tym wygląda na bardzo praktyczny.
  PS. Oj jak ja Cię rozumiem z tym kurczącym się przy dziecku niemiłosiernie czasem :)

  ReplyDelete