2010-06-05

Międzyczas

Parę dni temu obchodziłam imieniny. I dostałam niespodziankę od Męża! Włóczka z trzciny cukrowej w równie słodkich kolorach. Jest piękna i miękka! Teraz dumam co takiego z niej zrobić...
I celebrate my Name Day few days ago. My Husband gave me an unexpected present! The sugar cane yarn in very sweet colours! It's beautiful and soft!
Now I'm thinking what to do with it...

Od ostatniego wpisu minęło troche czasu. Jednak nie próżnowałam. Z braku czasu blog poszedł w odstawkę. Robienie na drutach ma priorytet! Zrobiłam parę, co prawda dorbiazgów, ale całkiem udanych.
It's been a while since last post. I wasn't doing nothing though.  I have plenty of things to do that's why I wasn't posting recently. Knitting is more important than blogging to me. I've knitted few small projects.

Skończyłam rękawice dla Męża na następną zimę. Tak jak w Knitter's Almanac EZ- maj to idealny czas na dziergania rękawic.
I finished mittens for my Husband for next winter. Like in EZ Knitter's Almanac- May is a perfect month for mittens.


Z pierwszej farbowanej samodzielnie wełny powstała Ishbel- polubiłam ten wzór bardzo!  Wygodny do zabrania ze sobą na wykłady. Chusta wyszła większa niż w oryginale, ale nie tak bardzo.  Zdecydowanie dobry wybór na pierwszy, większy koronkowy projekt. Miała debiut publiczny.
I've knitted Ishbel from my first hand- dyed wool- I like this pattern so much! It's comfortable to take with for lectures. The shawl is bigger than in pattern size but not so much. It's definitely a good choice for first bigger lace project. It was worn in public.


Do Monotemy: Tutorial w przygotowaniu:)

Update

6 comments :

 1. Właśnie kot mnie wygnał z łóżka, więc siedzę i podziwiam Ishbel, poleciałam od razu na ravelry :-(
  Trzcina piękna, rękawiczki pracowicie udłubane też. Na przygodę z farbami cierpliwie czekam :-)

  ReplyDelete
 2. Oo mamo... Jest cudna ! ;)
  Na wykłady mówisz? ;D Publiczne dzierganie ;P

  ReplyDelete
 3. Odkąd pamiętam, robię na drutach w pociągu, w parku, na wykładach też, na wakacjach, siedząc przy bulwarze...Aczkolwiek z wykładami jest o tyle trudno, że czarna włóczka nie sprawdza się w ciemnej sali, bo nic nie widać!

  ReplyDelete
 4. Z trzciny cukrowej! Ale bajer. :)

  ReplyDelete
 5. Cudna wełna,cudne rękawice i cudna chusta :)))

  Jestem też ogromnie ciekawa jaka będzie w gotowym wyrobie wełna z trzciny!

  ReplyDelete
 6. Włóczka cudna i psu się chyba też bardzo podoba:) Przepraszam za niezamierzony plagiat i dziekuję za inspirację. Pozdrawiam cieplutko.

  ReplyDelete