2012-04-04

Pierwsze skarpetki


First socks

Wisienka jest na etapie kopania i bawienia się stopami. Skarpetki, które jej kupiłam ciągle spadają! Jest to tym bardziej uciążliwe, gdy maluch znajduje się w chuście. Dlatego szukałam odpowiedniego wzoru, by zrobić jej skarpetki. Dodam, że nigdy wcześniej nie robiłam tej części garderoby. Znalazłam Vauvan Sukka, czyli fińskie skarpetki niemowlęce, na Ravelry nazwane skarpetkami kolejowymi.
Miss Cherry is kicking and playing with her feets almost all the time these days. Socks which I bought for her doesn't stay on feet. It's very annoying especially when I have my DD in the baby wrap. That's why I was looking for a good pattern for baby socks. In additional I've never knitted any socks before! I've found Vauvan Sukka- Finnish Baby socks.

Zaczęłam wykonywać je na drutach pończoszniczych, które mają długość 20 cm, stąd wiem, że takie druty są dla mnie niewygodne. Dlatego zadałam Wam pytanie, jaką długość polecacie. Za każdą odpowiedź bardzo dziękuję, podjęłam decyzję i teraz czekam, aż napełni się moja świnka skarbonka.
I've started knitting them on the dpn's so that’s why I learned that 8” length is uncomfortable for me. My dear reader's thank you for answering my question! I've made my decision and now I'm just gathering money in my piggybank

Skarpetki, które wykonałam dla mojej córeczki są krótsze o jedno powtórzenie cholewki. Zużyłam połowę motka włóczki Regia farbowanej w paski. Niestety, ponieważ dość luźno przerabiałam włóczkę, wyszły nieco za duże. Jednak nie przeszkadza to w ich użytkowaniu. Skarpetki faktycznie zostają na stopie, dopóki szkrab nie złapie stopy rączką i nie ściągnie ich z pomocą bardzo śliniącej się buzi!
Socks, which I knitted for my baby girl are shorter than pattern says. I've made only one ribbing and garter section.. I used half of skein of Regia self-striping yarn. Unfortunately socks are too big because I knit them quite loosely but it doesn't bother in using them. Socks really stay on foot until my infant catch them and with help of drooling mouth put them off.
Jeżeli podobają się Wam skarpetki, to w następnym, jutrzejszym poście mam dla Was niespodziankę!
I have a surprise for my Polish reader's in the next tomorrow's post.

Poza tym sama nie wierzę, że to już piąty rok mojego blogowania!
I can't believe that this is my fifth year of blogging!

13 comments :

 1. Cudne! Właścicielka też na zadowoloną wygląda :)

  ReplyDelete
 2. Przepiękne! A dziwisz się dziecku, ze je do buzi chce brać? Smakowite kolory to i ją ciągnie :-)
  Że za duże? No to co, dłużej posłużą: teraz w chuście, a zimą na sankach.

  ReplyDelete
 3. Ja dziergam skarpetki na drutach z dłuższą żyłką (co najmniej 60 cm) metodą magic loop http://garnstudio.com/lang/en/video.php?id=120. Bardzo polecam tę metodę.
  Modelka i skarpetki cudne :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zapomniałam napisać, że po chwili przerzuciłam się na druty na żyłce właśnie. Bez magic-loopa nie wyobrażam sobie dziergania mało-obwodowych tub.
   Dzięki :-)!

   Delete
 4. ostanie zdjęcie wymiata :D
  śliczne skarpetki! Faktycznie, takie "sklepowe" ciągle spadały, ale w tamtych czasach myślałam, że wydzierganie skarpet jest niemożliwością ;)

  gratuluję pięknej rocznicy!

  ReplyDelete
 5. Super skarpetki, podziwiam! Ja jeszcze nie dorosłam do podjęcia próby ;)))

  ReplyDelete
 6. Ja do tej pory robiłam skarpety tylko na "dwudziestkach", ale znacznie większy rozmiar. Masakra.
  A dramat skarpetkowy jest mi bliski, bo moja niunia też je zawzięcie zwalcza:)

  ReplyDelete
 7. nie wiem czy chwalić skarpetki czy stópki bo one mi się chyba bardziej podobają ;) :)

  ReplyDelete
 8. Those socks are so cute! I can't believe they're your first pair. I bet they stay on her feet much better than store-bought socks.

  ReplyDelete
 9. Na ściąganie za pomocą śliniącej się buzi to już żaden wzór nie pomoże :) Ślicznie Ci wyszły. A to że trochę za duże to nic, za kilka miesięcy będą jak znalazł.
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ha, ha! Otóż to! Żaden wzór nie pomoże! LOL

   Delete